Odszkodowanie za złamanie miednicy

Złamałeś miednicę w wypadku? Dowiedz się, jak uzyskać sprawiedliwe odszkodowanie.

Czy złamania miednicy są niebezpieczne?

Miednica utrzymuje ciężar większości naszego ciała, a w razie upadku ochrania delikatne narządy wewnętrzne, które znajdują się w dole brzucha – pęcherz, nerki, macicę,  śledzionę, wątrobę i jelita. Co więcej, w tym obszarze przebiegają ważne naczynia krwionośne – żyła udowa i tętnica udowa, zaopatrujące nogi w krew.  Urazy kości miednicznych są nie tylko wyjątkowo uciążliwe, ale również bardzo groźne dla zdrowia i życia pacjenta. Złamaniom miednicy często towarzyszą uszkodzenia narządów wewnętrznych i krwotoki. Złamana kość może przebić pęcherz. Urazy mogą prowadzić do poważnych powikłań (np.: zespołu ciasnoty w miednicy).

Miednica składa się z trzech parzystych kości. Mówiąc o złamaniu kości miednicy, mamy na myśli:

  • złamania kości biodrowej,
  • złamania kości kulszowej,
  • złamania kości łonowej.

Może dojść także do uszkodzeń stawów: biodrowego, krzyżowo-biodrowego, krzyżowo-guzicznego lub urazu spojenia łonowego.

Kość miednicza jest solidna i potrzeba dużej siły, aby  ją złamać.  Do urazów kości miednicznej najczęściej dochodzi na skutek potrąceń pieszego lub rowerzysty przez samochód. 

Odszkodowanie za złamanie miednicy – historia Rafała

Rafał został potrącony na pasach przez samochód jadący z nadmierną prędkością. Uderzenie było tak silne, że złamała się miednica. Sprawca wypadku stanął przed sądem karnym, a Rafałowi przyznano odszkodowanie powypadkowe z polisy OC sprawcy. Niestety złamana kość uszkodziła nerwy. Po roku od wypadku powikłania wciąż dawały o sobie znać – Rafał cierpiał na silne bóle, które uniemożliwiały mu pracę i normalne funkcjonowanie. Skorzystał z usług kancelarii odszkodowawczej i za jej pośrednictwem uzyskał dopłatę do odszkodowania. Dzięki dodatkowym środkom stać go było na leczenie nowoczesnymi metodami w prywatnej placówce. Ból w końcu minął. 

Jak dostać odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu?

Jeśli doznałeś uszczerbku na zdrowiu wskutek wypadku komunikacyjnego, przysługuje Ci odszkodowanie z polisy OC sprawcy. Aby dostać świadczenia, musisz skontaktować się z firmą ubezpieczeniową, wypełnić stosowny wniosek (możesz to zrobić online) i przedstawić szczegółową dokumentację medyczną. Odszkodowanie powinno objąć: koszty leczenia, leków, rehabilitacji, opieki nad osobą chorą i dojazdów do placówek medycznych. Poszkodowanemu przysługuje także rekompensata za utracone dochody i zadośćuczynienie za cierpienie psychiczne.

Kancelaria odszkodowawcza – pomoc w uzyskaniu odszkodowania

Uważaj, jeśli sam zwracasz się do towarzystwa ubezpieczeniowego z wnioskiem o odszkodowanie.  Firmy ubezpieczeniowe często wykorzystują niewiedzę poszkodowanych i zaniżają kwoty świadczeń. Dzięki wsparciu kancelarii odszkodowawczej możesz uzyskać większe pieniądze. Oprócz tego kancelarie odszkodowawcze pomagają dochodzić swoich roszczeń w przypadku poślizgnięć na nieodśnieżonych lub oblodzonych chodnikach.  Nie daj się oszukać, skorzystaj z wiedzy ekspertów.